ABC aranżacji sypialni

Opublikowany: Sty 20 2017 przez admin

Sypialnia jest jednym z najbardziej osobistych i prywatnych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Dlatego tak ważne jest, by była była urządzona w zgodzie z naszym gustem. O tym, na co zwrócić uwagę dekorując sypialnię, mówi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

fot. Dekoria.pl

Wybierając przestrzeń na sypialnię, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by pomieszczenie było odizolowane od wszelkich hałasów dochodzących z zewnątrz. Jeżeli mamy taką możliwość, umieśćmy ją od strony ogrodu, gdzie dłużej panuje cisza, zwłaszcza o poranku. Tak wybrane miejsce możemy zacząć dekorować. Pierwszym krokiem jest wybór pasujących do siebie mebli. Zestaw, który powinien znaleźć się w sypialni, składa się z łóżka, szafy i szafek nocnych.

fot. Dekoria.pl

Przytulną atmosferę w sypialni osiągniemy za pomocą dodatków. – Wybierając tekstylia możemy w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie finansowym zmienić styl każdego pomieszczenia. W przypadku sypialni zazwyczaj decydujemy się na zakup dekoracji w stonowany kolorach takich, jak: biel, róż, błękit czy fiolet. Oczywiście możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wprowadzić do wnętrza bardziej wyraziste barwy. Wszystko jest kwestią gustu – komentuje Agnieszka Rybka. – Warto pamiętać o tym, że tekstylia nie muszą do siebie idealnie pasować. W aranżacji wystarczy zachować spójną kolorystykę, by dowolnie łączyć ze sobą różne motywy. Zasada ta dotyczy również ozdób czy obrazów – dodaje.

fot. Dekoria.pl

Kluczem do stworzenia zacisznej atmosfery w sypialni jest wystrój okna. Możemy zdecydować się na zakup rolet lub zasłon. – Do dekoracji okna w sypialni klienci najczęściej wybierają rolety i zasłony zaciemniające. Artykuły te wyprodukowane są z materiału o najwyższym stopniu zaciemnienia. Oznacza to, że nie przepuszcza on światła, przez co doskonale chroni wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem – komentuje Agnieszka Rybka.

fot. Dekoria.pl

Dekorując sypialnie nie zapominajmy o wyborze odpowiedniej pościeli. Ta mała zmiana może przynieść zaskakujący efekt. Wybór jest naprawdę duży – pościel satynowa, flanelowa czy hiszpańska.

fot. Dekoria.pl

Aby nic nie zakłócało nam spokojnego snu, zadbajmy o to, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. Na komodzie wyeksponujmy ramki ze zdjęciami, ale wszystko to co niepotrzebne schowajmy do szuflady. Takie rozwiązanie sprzyja pełnemu i komfortowemu wypoczynkowi.

fot. Dekoria.pl

Kategoria: Przydatne produkty
Tagi: , , , , ,

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl