Wykończenie ścian: fornirowane panele ścienne

Opublikowany: Cze 14 2013 przez admin

Drewno na podłodze już nikogo nie dziwi. Piękne i eleganckie, naturalnie komponuje się zarówno z nowoczesnymi jak i tradycyjnymi aranżacjami. Jeżeli zależy nam na szybkiej zmianie we wnętrzu i nadaniu mu solidnego i wyrazistego wykończenia warto sięgnąć po fornirowane panele ścienne.

Szybka metamorfoza wnętrza? Zamiast kolejnej tapety, lub farby w coraz to nowszym kolorze warto poszukać bardziej uniwersalnego rozwiązania. Ściany, żeby dobrze się prezentowały powinny być idealnie równe i gładkie – tak, żeby nie było widać nierówności i wybrzuszeń. Jeżeli nie mamy czasu i cierpliwości, żeby wygładzać duże powierzchnie ścian ciekawym i efektownym sposobem na ich wykończenie mogą okazać się panele ścienne.

fot. Kopp

Fornirowane panele ścienne dostępne w ofercie marki Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe zbudowane są z płyty MDF o grubości 8 mm, pokryte naturalną okleiną i zabezpieczone bezbarwnym lakierem. Popularne odcienie np.: dąb srebrny, szary i bielony, tik i palisander umożliwiają dopasowanie paneli do kolorystyki wystroju. Czy drewno na ścianie zbytnio nie obciąży wnętrza? Bez obaw – drewniane panele, oddzielone od siebie cienką aluminiową listwą nie mają charakteru jednolitej bryły i tworzą przestrzenną, uporządkowaną aranżację. Drewniane okleiny komponują się z innymi naturalnymi materiałami – świetnie będą się prezentowały np. z kamienną posadzką.

fot. Kopp

Nowoczesne biuro, elegancki hol – fornirowane panele ścienne to świetne rozwiązanie dla przestrzeni publicznych – szybko i efektownie stworzą profesjonalne i niebanalne wnętrze komponując się zarówno z drewnianymi jak i metalowymi elementami wystroju. W prywatnych pomieszczeniach mogą być stosowane miejscowo np. jako uzupełnienie stanowiska RTV, gdzie sprawdzą się jako tło dla telewizorów plazmowych wieszanych na ścianie, w przedpokoju wpasują się w wystrój jako eleganckie wykończenie ściany pod wieszaki. Jeżeli lubimy otaczać się drewnem – możemy śmiało stosować je na większych powierzchniach.

fot. Kopp

Fornirowane panele ścienne to kolejne narzędzie aranżacyjne dla tych, którzy lubią otaczać się drewnem i szukają nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu przestrzeni.

fot. Kopp

Kategoria: Materiały wykończeniowe
Tagi: , , ,

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl