Usługi geodety – kiedy z nich skorzystać?

Opublikowany: Lip 12 2021 przez admin

pexels-rodolfo-quirós-2219024 (1) (1)
Czym jest geodezja? Jest to nauka, która zajmuje się ustalaniem wielkości i kształtu Ziemi oraz określaniem punktów na jej powierzchni z praktycznym wykorzystaniem wiedzy w dziedzinie geometrii. Umożliwia to dokonanie odpowiednich pomiarów, dotyczących sytuacji danego terenu i przedstawienie wyników na mapie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że specjalista od dokonywania takich pomiarów, będzie nam potrzebny, jeśli planujemy budowę domu. Sprawdź już teraz, kim jest geodeta oraz na jakim etapie będziesz musiał się do niego zgłosić.

Geodeta – czym się zajmuje?

Geodeta wykonuje bardzo odpowiedzialny zawód, dlatego też, aby prowadzić prace geodezyjne, musi spełniać surowe wymagania. Przede wszystkim powinien posiadać zdolność do czynności prawnych, posiadać zaświadczenie o niekaralności oraz dyplom ukończenia szkoły średniej lub studiów wyższych o profilu geodezji i kartografii. Niezbędne jest także ukończenie kilkuletniej praktyki oraz znajomość odpowiednich przepisów. Tak przygotowany geodeta zyskuje uprawnienia, aby wykonywać geodezyjne pomiary sytuacyjno-wysokościowe, realizacyjne i inwentaryzacyjne, rozgraniczać i dzielić nieruchomości oraz sporządzać dokumentację czy redagować mapy.

Kiedy potrzebujesz usług geodety?

Usługi geodety mogą okazać się niezbędne, kiedy będziesz zajmować się kwestią adaptacji projektu domu. Przeczytaj na ten temat tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-169997-adaptacja-projektu-domu.html. Dzięki nowoczesnym technologiom, pomiary wykonywane przez geodetów są coraz bardziej dokładne i precyzyjne, co ułatwia nie tylko sam proces budowy domu na konkretnym gruncie, ale również przygotowanie odpowiedniej dokumentacji związanej ze stawianiem budynku. Warto jednak dla pewności zatrudnić sprawdzoną firmę geodezyjną. W ofercie takiego przedsiębiorstwa powinno się znajdować przede wszystkim sporządzanie map do celów projektowych, pomiary realizacyjne oraz wsparcie w załatwieniu formalności, związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Kategoria: Wiadomości
Tagi:

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl