Jak wybrać ekipę budowlaną, z której będziesz zadowolony?

Opublikowany: Cze 15 2021 przez admin

ezgif.com-gif-maker

Własny dom dla siebie oraz całej rodziny to marzenie wielu osób, jednak niestety nie dla każdego osiągalne. Głównie ze względów finansowych. Jeśli udało Ci się uzbierać niezbędną kwotę oraz wziąć kredyt, należysz do grona osób, które pokonały pierwszą barierę na drodze do celu. Przed Tobą jeszcze kilka trudności, a jedną z nich jest zatrudnienie ekipy budowlanej, która wykona zaplanowane prace w taki sposób, abyś już wkrótce mógł zamieszkać w swoim nowym, funkcjonalnym domu. Skorzystaj z naszych porad, aby nie wybrać amatorów i niedzielnych majsterkowiczów do odpowiedzialnego zadania, jakim jest stworzenie przytulnego gniazdka dla Twojej rodziny.

Gdzie szukać?

Obecnie można znaleźć na rynku kilka firm pośredniczących w zatrudnianiu fachowców od napraw czy remontów oraz budowlańców. Takie przedsiębiorstwa zarabiają na prowizji od fachowców, którym przydzielają zlecenia. Niekoniecznie zależy im na tym, aby specjalista, którego Ci polecą, znał się na rzeczy. Dlatego też, korzystanie z ogłoszeń i wybieranie niesprawdzonej ekipy nie jest dobrym pomysłem. Pytaj znajomych, rodziny i osób godnych zaufania, o to czy nie są w stanie dać Ci kontaktu, do porządnej ekipy. To tak naprawdę jedyny pewny sposób.

Na co zwrócić uwagę?

Dobrym pomysłem, zanim zdecydujesz się na konkretny zespół fachowców, jest porównanie kilku ekip budowlanych i sprawdzenie opinii w sieci. Wyznacznikiem jakości wykonanych prac, mogą być także referencje wystawione przez poprzednich zleceniodawców. Jeśli masz taką możliwość, obejrzyj również sprzęty, z których korzystają pracownicy i zobacz czy są w dobrym stanie. Koniecznie poproś o kosztorys. O tym jak ważne jest kontrolowanie wydatków podczas procesu budowy, więcej przeczytasz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-169993-budowa-domu.html.

Na co uważać?

Czasem zdarza się, że w całej ekipie nie ma ani jednej osoby, która miałaby wykształcenie budowlane, co niestety przekłada się się na jakość wykonanej pracy. Czasem szef takiego zespołu, nie ma nawet stałego składu fachowców. Jeżeli pracownicy nie posiadają umów, a jedynie dorabiają sobie na czarno, może się okazać, że któregoś dnia nie przyjdą do pracy z powodu np. nieotrzymania wynagrodzenia. Upewnij się więc, że w umowie z firmą budowlaną będą zapiski odnośnie kar za nieterminowość oraz źle wykonaną pracę.

Kategoria: Wiadomości
Tagi:

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl