Surowe, urządzone w industrialnym stylu wnętrza na dobre wkradły się do naszych domów. Moda na nie trwa nieustannie i nic nie zapowiada tego, aby tak zaprojektowane pomieszczenia miały nam się wkrótce znudzić.
Nowoczesny wystrój wnętrz niezmiennie większości z nas kojarzy się z minimalizmem i prostotą. Jak najmniejsza liczba elementów wyposażenia, dodatków. Dbałość o każdy szczegół, poczynając od odpowiedniego doboru podłogi, aż po ściany i sufit. Wszystko po to, aby uzyskać klimat rodem ze starej fabryki czy dawnej hali produkcyjnej.
Nieodłącznym elementem wnętrz zaprojektowanych w stylu industrialnym są białe, beżowe lub szare ściany. Nierzadko sprawiające wrażenie niedoskonałych i lekko podniszczonych. Jako urozmaicenie na ścianach może pojawić się surowa cegła, drewniane belki czy widoczne przypory. Wnętrza w stylu loftowym nie mogą obyć się bez surowych materiałów i chłodnych barw. Takie ściany idealnie skomponują się z drewnianymi lub gresowymi posadzkami utrzymanymi w kolorach ziemi. Obok podłóg wyłożonych drewnianymi deskami coraz częściej można spotkać również posadzki żywiczne, które do niedawna nazywano wyłącznie przemysłowymi i takie też było ich przeznaczenie. Obecnie stosuje się je w nowoczesnych domach, ponieważ wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością i trwałością.
We wnętrzach industrialnych liczbę mebli ogranicza się do niezbędnego minimum. Powinny posiadać jak najbardziej oszczędną formę, być proste i użyteczne. Ich dodatkowym walorem będzie wygląd, który będzie wskazywał na ich wiek i zużycie.
Wybór stylu industrialnego do naszego wnętrza wcale nie musi oznaczać smutnego, zimnego pomieszczenia, pozbawionego wygód. Jednym z podstawowych elementów, który z powodzeniem znajduje swoje miejsce w takich wnętrzach i wnosi do nich przyjemnego ciepła jest kominek. Stojąca naprzeciw niego kanapa pokryta może być kilkoma poduchami. Dzięki takiej kompozycji uzyskamy przyjazne miejsce wypoczynku.
Elementem, który bardzo wiele może zdziałać w surowo urządzonym wnętrzu jest dywan. Najlepiej z takim stylem komponować się będą dywany w naturalnych barwach. Kolorystyka ziemi wniesie ciepło i przyjazną atmosferę. Wiele dywanów dostępnych na rynku nawiązuje do trendu used look, który we wnętrzach loftowych sprawdza się idealnie. Propozycje takich wzorów dostępne są np. w ofecie Agnelli.
Dobrym wyborem będzie dywan BERGAMO z kolekcji Festival. Wzór utrzymany w odcieniach złota to wysokiej jakości, niebanalny dodatek. Uzupełniony motywem rodem z dawnych, kunsztownych tkanin i charakterystycznymi przetarciami jest przedmiotem, który zaskakuje i nadaje wnętrzu indywidualnego charakteru.
Ze ścianami przyozdobionymi cegłami dobrze będzie komponował się dywan LADAN. Wzór inspirowany koronkowymi elementami utrzymany jest w bardzo spokojnej kolorystyce, w której przeważają barwy popielu i ciepłego grafitu. LADAN wycisza pomieszczenie i wprowadza atmosferę, która sprzyja relaksowi, wypoczynkowi i regeneracji sił.
Jeśli do naszego wnętrza chcemy wnieść odrobinę koloru warto zaryzykować. Poszukajmy wtedy dywanu w preferowanym przez nas odcieniu, ale pamiętajmy, aby był on raczej stonowany i wpisywał się w klimat całego wnętrza, chociażby poprzez zastosowanie efektu przetarć, jak chociażby dywan FLORENCJA, który dostępny jest w odcieniach modnego dżinsu lub złotego piasku.