Forum Budowlane » Instalacja wentylacji i klimatyzacji

Problem z niedostateczną wentylacją pomieszczeń

 • 26 października 2012 11:27:20 CEST

  Witam.

  Chciałby się poradzić w pewnej sprawie. W zeszłym roku ociepliłem mój dom przy pomocy styropianu. Niestety po tym zabiegu w domu pojawiła się wilgoć.

  Chciałbym się pozbyć tego problemu. Pytanie tylko czy wybrać centrale wentylacyjne czy jakieś inne systemy z odzyskiem ciepła?

  • 597 wpisy
  11 listopada 2012 21:13:28 CET
  Najpierw znajdź przyczynę dlaczego wilgoć się pojawiła. Przeważnie jest to wina uszczelnienia domu przy pomocy ocieplenia go od zewnątrz. Są 3 sposoby (najgorszy-najtańszy do najlepszego-najdroższego):
  1. Jeżeli w domu jest wentylacja konwekcyjna (grawitacyjna) to możesz zastosować wentylację mechaniczną nawiewną. W pokojach montujesz elektryczne nawiewy tłoczące powietrze do pomieszczeń które będzie wylatywało otworami wentylacyjnymi przeważnie w kuchni i łazience.
  2. Wykonanie wentylacji mechanicznej nawiewno wywiewnej.
  wentylacji mechanicznej nawiewno wywiewnej z rekuperatorem (odzyskiem ciepła).
  • 31 wpisy
  15 listopada 2012 14:38:18 CET
  Kwestia izolacji cieplnej oraz wentylacji- to najczęstsze powody pojawiania się wilgoci. Sprawdź powyższe elementy i dopiero daj znać na forum,wtedy postaramy się pomóc.
  • 19 wpisy
  6 lutego 2013 16:16:01 CET
  Zgadzam się,główna przyczyną jest nadmierna utrata ciepła lub też inaczej: nieodpowiednia izolacja i stąd problemy. Zajmujemy się usuwaniem pleśni i wilgoci,więc możemy tutaj pomóc.
  • 597 wpisy
  6 lutego 2013 19:19:46 CET
  W jaki sposób usuwacie? Ozonowaniem, chemicznie?
  Tzn że usuwacie tylko skutki a chodzi o to by usunąć powód powstawania tych że sytuacji.
  • 37 wpisy
  9 kwietnia 2013 15:50:39 CEST
  Instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, moim zdaniem będzie roztropnym rozwiązaniem.
  • 33 wpisy
  25 września 2018 09:40:27 CEST
  Tez uważam, że najlepszym sposobem na pozbycie się wilgoci będzie montaż wentylacji mechanicznej. Najlepiej skontaktuje się z firmą OEM Energy, która specjalizuje się w tym temacie. Na pewno prawidłowo dobierze ci parametry rekuperatora i od razu odczujesz efekt prawidłowo działającej wentylacji.
  • 103 wpisy
  5 października 2018 09:00:07 CEST
  Witam,

  Dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem istnieje możliwość regulacji wilgotności w pomieszczeniu za pomocą sterowania wydajności powietrza nawiewanego przez centralę wentylacyjną. Do rekuperatora można dokupić czujnik wilgotności umożliwiający automatyczna pracę wentylacji. W przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej tym bardziej nie ma możliwości ingerencji w postaci zwiększenia lub zmniejszenia strumienia oraz regulacji wilgoci, więc praca wentylacji mechanicznej ma znacznie większe możliwości. Przy okazji chciałbym polecić rekuperator Bosch Vent 5000 C marki Junkers-Bosch, który jest dostępny w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%, co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 900 810.
  W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Junkers-Bosch

Szybka Odpowiedź