Na co zwrócić uwagę przed kupnem mieszkania? Poznaj najistotniejsze kwestie

Opublikowany: Gru 21 2020 przez admin

ceglany-blok

Kupno mieszkania to poważna sprawa. Na popularnych serwisach ogłoszeniowych można znaleźć mnóstwo ofert, jednak trudno jest podjąć decyzję, która z nich będzie najlepsza. Właśnie dlatego podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Dokładnie przeczytaj ofertę

Choć brzmi to dosyć zabawnie, wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest czytanie ze zrozumieniem. Nie chodzi tu o pobieżne przejrzenie zdjęć, a o dokładne zapoznanie się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu. Czasami podekscytowanie przysłania widok na kwestie takie jak rozkład pomieszczeń czy rodzaj ogrzewania. To niedobrze, ponieważ obydwa czynniki wpływają na komfort domowników i koszty eksploatacji. Zdarza się, że osoba zainteresowana kupnem mieszkania nie sprawdzi dokładnie jego lokalizacji, metrażu lub dodatkowych opłat, a od razu dzwoni do nadawcy ogłoszenia i umawia się na spotkanie. To strata czasu dla obu stron, a przecież można tego uniknąć dzięki dokładnemu zapoznaniu się z informacjami. Ale co jeśli to deweloper zataja pewne kwestie?

Zwróć uwagę na stan lokum

To, jak prezentują się zdjęcia w ogłoszeniu nie zawsze oznacza, że mieszkanie wygląda tak samo w rzeczywistości. Wiele osób stosuje pewne sztuczki, które mają za zadanie przyciągnąć chętnych, nie zważając na to, czy będą oni równie zainteresowani już po obejrzeniu lokum. Z tego względu każdą interesującą Cię ofertę sprawdź na żywo. Podczas wizyty zwróć uwagę między innymi na:

  • faktyczny metraż
  • wentylację
  • szczelność okien
  • rozkład pomieszczeń
  • liczbę gniazdek elektrycznych
  • sprawność instalacji grzewczej, wodnej i gazowej

Kupno mieszkania czy może budowa domu?

Czasami może okazać się, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż kupno mieszkania będzie budowa domu. Nie trzeba tu martwić się o to, czy sprzedający nas nie oszuka. Całość stawiamy od zera, dlatego możemy mieć pewność, że spełni nasze wymagania. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat projektów domów. Jednych interesują małe budowle, innych rezydencje, a jeszcze innych domy bliźniaki, o których dowiesz się więcej na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-176784-projekty-domow-w-zabudowie-blizniaczej-2.html. Jeśli jednak wciąż pozostajesz przy decyzji kupna mieszkania, pamiętaj, by dokładnie sprawdzić sprzedającego. Lokum nie może być zadłużone, a sam deweloper musi mieć prawo do dysponowania gruntem i znajdować się w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Dzięki temu również w tym przypadku uda Ci się uniknąć ewentualnych problemów.

Kategoria: Wiadomości
Tagi: ,

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl