Jak mieszkać komfortowo? Podziel swój teren na strefy

Opublikowany: Wrz 24 2021 przez admin

pexels-max-vakhtbovych-5997993 (3)
Jeśli zdarzyło Ci się przeglądać projekty współczesnych domów, z pewnością zauważyłeś pewien ogólnie przyjęty trend. Wielu architektów dokonuje podziału domowej przestrzeni na tak zwane strefy, które ułatwiają mieszkańcom życie własnym rytmem dnia. Najbardziej typowy podział to wyznaczenie strefy dziennej z salonem i pomieszczeniami, w których toczy się życie codzienne oraz nocnej z prywatnymi sypialniami domowników. Jednak ta moda powoli rozszerza się także na teren poza murami budynku. Sprawdź, jak możesz podzielić swoją działkę, aby panował na niej porządek i harmonia.

Strefa, w której witasz gości

Zadbaj o to, aby odwiedzający mieli jasno wyznaczoną ścieżkę prowadzącą do Twoich drzwi. Pomoże Ci w tym oznaczenie budynku numerem, podświetlenie frontowej części domu kinkietami zewnętrznymi oraz oświetlenie ścieżki za pomocą lamp ogrodowych. Warto także pamiętać, aby miejsce, w którym Twoi goście mają parkować, było dobrze oznakowane.

Strefa rekreacji

Ogród, altana czy podwórko zagospodarowane przez Twoje dziecko to prawdziwa strefa rekreacyjna, która powinna znajdować się na każdej działce. Jeśli bawią się tam Twoje dzieci, niech ta strefa znajduje się w oddaleniu od ulicy oraz ścieżki frontowej. W altanie lub okolicach ogródka możesz rozstawić krzesła, postawić stolik i stworzyć w ten sposób dobre miejsce na grilla ze znajomymi.

Strefa majsterkowicza

Lubisz majsterkować, naprawiać domowe sprzęty czy zajmować się swoim samochodem? W takim razie powinieneś pomyśleć o garażu lub szopie narzędziowej, która mogłaby stać na Twojej działce. Jeśli często używasz elektronarzędzi, w strefie majsterkowicza możesz ustawić także generator prądotwórczy, dzięki któremu odciążysz instalację elektryczną. Pamiętaj jednak, że agregat powinien posiadać zabudowę kontenerową, która zabezpieczy go przed deszczem czy śniegiem. Inne sposoby funkcjonalnego zagospodarowania działki znajdziesz tutaj https://pracownia-projekty.dom.pl/wiadomosci-172390-jak-dopasowac-projekt-domu-do-dzialki.html. Na koniec pomyśl także o tym, aby oddzielić swoją prywatną strefę od terenów sąsiedzkich. Możesz zrobić to na przykład tworząc ogrodzenie lub sadzając drzewa.

Kategoria: Wiadomości
Tagi: , ,

Komantarz

*

*

 
Ciekawy artykuł close
Zaprojektuj dom swoich marzeń Imoplan.pl